نصب اگو و اجرای نصب انشعاب فاضلاب 
شرکت آﯾﻨﺪه ﺳﺎزان ﭘﺎﯾﺎ ﻣﻬﺎم

نصب اگو و اجرای نصب انشعاب فاضلاب

نصب اگو و اجرای نصب انشعاب فاضلاب

نصب اگو و اجرای نصب انشعاب فاضلاب

شرکت آینده سازان نحوه اجرای فاضلاب شهری

هنگام اتصال نصب انشعاب فاضلاب سرویس های بهداشتی آب و زیرساخت های شهر ، ما نصب را طبق توافقنامه اصلی بازرسی می کنیم و اطمینان حاصل می کنیم که اتصالات با مشخصات استاندارد خدمات آب برای ساخت فاضلاب و برنامه های مصوب سازگار باشد.

استفاده از آب مسکونی توسط آئین نامه آب منطقه تنظیم می شود. علاوه بر این آئین نامه مربوط به فاضلاب با استفاده از آب و زهکشی مناسب در داخل و اطراف ملک شما مطابقت دارد؛ مانند آیین نامه تخلیه ، آیین نامه فاضلاب و آئین نامه درجه بندی.

همچنین مسئولیت های قانونی برای کنترل اتصال متقابل وجود دارد، سیستمی که از آلودگی آب آشامیدنی جلوگیری می کند.

سازندگان یا صاحبان خانه چه مسئولیتی دارند؟

سازندگان یا صاحبان خانه وظیفه تأمین اتصالات سرویس آب و نصب انشعاب فاضلاب از خط ملک به سیستم لوله کشی مسکونی یا تجاری را دارند. سازنده یا صاحب خانه مسئولیت اطمینان از انطباق اتصال با مفاد آئین نامه قابل اجرا را بر عهده دارد.

کلیه تاسیسات سرویس سایت کمکی در ملک خصوصی باید متعلق به سازنده یا صاحب خانه باشد و توسط پیمانکار سازنده یا صاحب خانه با هزینه سازنده یا صاحب خانه ساخته  شود. در مناطق شهری ، مردم تصفیه خانه های فاضلاب اختصاصی خود را نصب می کنند. با ادامه گسترش جمعیت بیش از حد امکان دسترسی به سیستم های فاضلاب شهری و حفاری چاه فاضلاب ، خانواده های بیشتری به سیستم های تصفیه فاضلاب و منابع خصوصی آب در محل احتیاج دارند.

 مجاورت سیستم های آب و فاضلاب در محل در زیرمجموعه ها و سایر مناطق توسعه یافته ، اتکا به خاک حاشیه ای یا ضعیف برای دفع فاضلاب در محل و عدم درک عمومی صاحبان خانه درباره نگهداری مناسب سیستم مخزن سپتیک تهدید قابل توجهی برای سلامت عمومی می باشد. نگهداری و نصب این سیستمها بطور کلی با کارکنان بهداشت محیط بخشهای محلی شهر یا بهداشت شهر است.

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

نصب خط فاضلاب خصوصی

هنگامی که متوجه می شوید فاضلاب در منطقه شما موجود است ، اولین قدم شما برای اتصال این است که هماهنگی لازم برای اتصال ساختمان به شعبه در خط ملک خود را انجام دهید. اگر از محل نصب انشعاب فاضلاب خود مطمئن نیستید ، می توانید با شماره تلفن شرکت ما تماس بگیرید.

پیدا کردن یک پیمانکار

لوله کش ها و پیمانکاران فاضلاب بیشتر نصب انشعاب فاضلاب را انجام می دهند ، اما هر پیمانکار عمومی نیز می تواند کار را انجام دهد. ما توصیه می کنیم که با چندین پیمانکار تماس بگیرید و پیشنهادات کتبی و رایگان را برای کار درخواست کنید. سعی کنید هم از یک لوله کش و هم از یک پیمانکار فاضلاب پیشنهاد بگیرید. آنها ممکن است رویکردهای مختلفی داشته باشند  و در هزینه و راحتی شما راهنمایی های تفاوت به شما ارائه دهند.

تشکیل یک تعاونی محله 

اگر بیش از یک ساختمان در منطقه شما نیاز به اتصال به فاضلاب دارد ، تشکیل تعاونی محله ممکن است یک گزینه خوب باشد. با توافق برای استفاده از پیمانکار یکسان و انجام همزمان همه کارها می توانند هزینه های کلی خود را کاهش دهند.

تعداد کمی از افراد به دلیل ماهیت کار و تجهیزات مورد نیاز تصمیم می گیرند که خودشان کار طریقه نصب لوله فاضلاب ساختمان و اتصال فاضلاب را حل کنند. صاحبان برخی ملک ها که خود قصد انجام کار را دارند باید برای کسب اطلاعات در مورد پروانه مجوز لوله کشی و ساعات کار با دفتر خدمات توسعه با شماره های ما تماس بگیرند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید :

بهره مندی از خدمات حفاری چاه فاضلاب با کیفیت

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

هر اتصال فاضلاب متفاوت است

هزینه اتصال شما، حفاری و نصب انشعاب فاضلاب یکسان نیست؛ عوامل مختلف عبارتند از :

 • محل حفره ، سیستم سپتیک ، خطوط فاضلاب خصوصی و لوله کشی ساختمان شما.
 • محل محوطه سازی ، بتن ، سایر تاسیسات و غیره...
 • عمق اتصال شما (عمق شاخه در خط دارایی شما) 
 • ساختمان شما چقدر به خطوط جلویی و کناری نزدیک است

و چه کسی را برای انجام کار انتخاب می کنید.

تحقیق در مورد کارشناس خبره

بهتر است لیستی از سوالات مربوط به کارشناس را تهیه کنید تا بتوانید پیشنهادات را با یکدیگر مقایسه کنید. درباره آنچه می خواهید در پیشنهاد شما و کیفیت کاری که انتظار دارید مشخص باشد. بپرسید که چگونه کارشناس مربوطه از مجوزها استفاده می کند و هزینه مجوزهای نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر و حفاری آب در تهران را محاسبه می کنند.

بیشتر کارشناسان این هزینه را در پیشنهاد خود گنجانده اند و مجوزهای لازم را دریافت می کنند. گاهی اوقات ، پیمانکاران از شما می خواهند مجوزها را بخرید. اگر مجوز به نام شما باشد  ممکن است در قبال خسارات وارده مسئول باشید.

هزینه شامل مجوز بازرسی از لوله و اتصال می باشد. بازرسی تضمین می کند که کار مطابق با الزامات و کدهای شهر باشد ، اما کیفیت کار تمام شده یا ترمیم مد نظر شما را تضمین نمی کند. مطمئن شوید که در مورد آن موارد بحث کرده و آنها را در قرارداد خود گنجانده اید.

یاد آوردی

اگر به یک فاضلاب عمومی نسبتاً جدید متصل شوید ، ممکن است مشمول هزینه های خط ، انشعاب ، توسعه سیستم یا تبدیل فاضلاب شوید. قبل از اینکه شما یا پیمانکار خود بتوانید مجوزهای شغلی را بخرید باید این هزینه ها را پرداخت کنید یا هزینه آن را تأمین کنید.

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

انسداد جانبی

اگر لوله اتصال جانبی خانه شما مسدود شود ، فاضلاب داخل خانه شما ممکن است به زیرزمین برگردد. انسداد ممکن است به دلیل موارد زیر باشد :

 • تجمع چربی ، کاغذ ، ضایعات آشپزخانه یا سایر اشیا خارجی
 • وجود ریشه های درختان (درختان خصوصی یا متعلق به شهر)
 • جمع شدن ، عدم انطباق یا سایر نقص ساختاری جانبی

اگر مجرای فاضلاب ، که عموماً در زیر خیابان واقع شده است ، مسدود یا آسیب دیده است ، ممکن است فاضلاب به دلیل افزایش سطح آب یا اضافه بار در سیستم نصب انشعاب فاضلاب شهر به خانه شما وارد شود.

هزینه اضافی فاضلاب ممکن است به دلیل موارد زیر باشد :

 1. فروپاشی یا سایر نقایص ساختاری
 2. انسداد توسط زباله ها و آوار
 3. طوفان های شدید باران یا روان آب ها
 4. فعالیت های ساختمانی در منطقه
 5. ذوب شدن برف و یخ می تواند از طریق شکاف ها یا اتصالات دیواره های زیرزمین یا کف شما نشت کند.
 6. انواع جایگزین سیستم های فاضلاب

در برخی از خانه های قدیمی ، زهکش های فونداسیون توسط یک لوله جانبی بهداشتی به فاضلاب بهداشتی یا ترکیبی متصل می شوند یا وجود ندارند. جاری شدن سیل در زیرزمین ناشی از تهیه پشتیبان از فاضلاب بسته به نوع سیستم نصب انشعاب فاضلاب در منطقه شما می تواند از منابع مختلف ایجاد شود.

لطفا توجه داشته باشید که ساختمانهای جدید ( یا پر کردن ) در مناطق قدیمی شهر ممکن است دارای اتصالات مدرن تری از فاضلاب باشند که در زیر توضیح داده شده است.

 • منطقه ای که تا حدی جدا شده است
 • ساختمانهای قدیمی با زهکش های پی که به فاضلاب بهداشتی متصل هستند
 • خطر آب گرفتگی زیرزمین به طور کلی از فاضلاب است
 • منطقه نیمه جدا شده (منطقه فاضلاب ترکیبی سابق)
 • ساختمانهای قدیمی و بدون زهکشی از زیر بنا
 • حوضه های آبگیر به فاضلاب متصل می شوند

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید :

خدمات نصب انشعاب فاضلاب خانگی به شهر لوله کشی فاضلاب داخل ساختمان

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

مسئولیت جانبی فاضلاب

صاحب خانه مسئول بخشی از جانب بهداشتی و نصب انشعاب فاضلاب از خط ملک به خانه است. دستگاه های لوله کشی محافظ موجود را طبق دستورالعمل سازنده حفظ کنید. یک دستگاه لوله کشی محافظ باید به صورت دوره ای یا قبل از بارندگی شدید پیش بینی شده نگهداری شود تا اطمینان حاصل شود که عاری از آوار است ، به درستی کار می کند و درپوش های پاکسازی محکم هستند.

در خانه های قدیمی ، به ویژه خانه هایی که دارای لوله های چدنی هستند ، ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری داشته باشید ، زیرا زنگ زدگی در لولا می تواند از بسته شدن مناسب شیر آب در هنگام رویداد اضافی جلوگیری کند.

مسئول هزینه های تعمیر

علت و محل انسداد به طور کلی تعیین می کند که چه کسی هزینه برداشتن انسداد یا ترمیم جانبی را بر عهده دارد. به طور کلی ، مسدود شدن های جانبی به عهده صاحب خانه است ، مگر اینکه انسداد ناشی از ریشه های درخت متعلق به شهر باشد یا قسمت آسیب دیده در املاک شهری باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تعمیر و مسئولیت این هزینه ها ، با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.

اگر در حین انجام کارهای تعمیراتی ، مشخص شود که این انسداد در ملک شهری واقع شده است ، هزینه تعمیر از صاحب خانه کسر نمی شود. اگر قبلاً برای هر کاری پرداختی انجام شده باشد ، به صاحب خانه هزینه پرداخت می شود. در برخی موارد ، هزینه های تعمیر ممکن است بین شهرداری و صاحب خانه تقسیم شود.

فاضلاب جانبی چیست؟

فاضلاب جانبی لوله ای است که خانه یا محل کار شما را به فاضلاب اصلی خیابان متصل می شود. صاحب ملک مسئول بخشی از خط ملک به خانه یا محل کار در نصب انشعاب فاضلاب است.

چگونه پشتیبان گیری از فاضلاب رخ می دهد؟

باران بیش از حد یا ذوب برف یا انسداد در سیستم نصب انشعاب فاضلاب می تواند باعث افزایش سطح آب یا اضافه بار شود. پشتیبان گیری هنگامی اتفاق می افتد که سطح آب افزایش یافته (آب اضافی) آب را از طریق سرویس جانبی به داخل خانه از طریق تخلیه کف و توالت عقب براند.تماس با ما

تماس با ما

این شرکت واحد اجراکننده کلیه خدمات ساختمانی شهری و شهرداری شامل نصب و حفاری انواع چاه ها، لوله‌های گاز، آب، کابل‌های برقی، مخابراتی و انشعابات و لوله‌کشی فاضلاب خانگی به شهری می‌باشد. همچنین در حوزه خدمات ساختمانی از قبیل تخریب، خاکبرداری، تعمیرات، بازسازی، نقاشی، تزئینات داخلی، نماشویی و کفسابی ساختمان و خدمات زیباسازی و نوسازی شهری شامل جدول کاری و سنگفرش، سمپاشی و نگهداری از فضای سبز و باغ و پخش و فروش انواع لوله فعال است. 

اطلاعات تماس

شبکه های اجتماعی