قیمت حفاری چاه در بازار چقدر است؟ 
شرکت آﯾﻨﺪه ﺳﺎزان ﭘﺎﯾﺎ ﻣﻬﺎم

قیمت حفاری چاه در بازار چقدر است؟

قیمت حفاری چاه در بازار چقدر است؟

قیمت حفاری چاه در بازار چقدر است؟

چاه کن با استفاده از دستگاه حفاری چاه حفاری چاه شما را انجام می‌دهد. قیمت دستگاه حفاری چاه خانگی از قیمت دستگاه حفاری چاه صنعتی بیشتر است. بنابراین چاه کن‌هایی که از دستگاه حقر چاه صنعتی استفاده می‌کنند قیمت بیشتری نیز دریافت می‌کنند. قیمت حفاری چاه آب با دستگاه به عوامل متعددی بستگی دارد. حفاری چاه آب دستی دیگر منسوخ شده است. حفاری چاه آب و حفاری چاه فاضلاب از خدمات پردرخواست ما است. انجام خدمات حفاری چاه با مجهزترین دستگاه حفاری چاه امکان‌پذیر است.

شاید برایتان سوال باشد که قیمت حفاری چاه آب با دستگاه چقدر است؟ و به طور کلی چاه کن‌هایی که از دستگاه صنعتی استفاده می‌کنند چقدر هزینه دریافت می‌کنند؟ قیمت حفاری چاه فاضلاب، ترمیم چاه متناسب با عوامل مختلفی تعیین می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به شرح این عوامل و دیگر اطلاعات در زمینه حفاری چاه بپردازیم. خوب است بدانید که قیمت حفاری چاه آب با دستگاه برابر نرخ اتحادیه حفاری چاه محاسبه می‌شود. بهتر است حفاری چاه توسط چاه کن حرفه ای انجام شود.

قیمت حفاری چاه چگونه محاسبه می‌شود؟

جهت نظارت بهتر، قیمت حفاری چاه بر اساس نرخ اتحادیه حفاری چاه محاسبه می‌شود. گاهی شرکت حفاری چاه برای تعیین محل حفاری چاه آب به روش سنتی به صورت جداگانه هزینه‌ای را دریافت می‌کنند.

عوامل موثر بر هزینه حفاری چاه

هزینه حفاری چاه که توسط چاه کن تعیین می‌شود به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از عوامل موثر در هزینه حفاری چاه عبارتند از: متراژ چاه، نوع خاک، محل حفاری چاه، روش و ماشین حفاری چاه، نوع چاه از مهم‌ترین مواردی هستند که در قیمت حفاری چاه تاثیر می‌گذارند. مثلا قیمت حفاری چاه آب با دستگاه با قیمت حفاری چاه آب دستی متفاوت هستند. اگر چاه فقط میله و بدون انباری باشد، متراژ چاه براساس متر طول حساب می‌شود. اما اگر چاه دارای انباری باشد، متراژ بخشی که میله است به صورت حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع(متر مقنی) محاسبه می‌شود و متراژ انباری به صورت دو برابر حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع(دو برابر متر مقنی) محاسبه می‌شود. به طور کلی قیمت حفاری چاه در زمین سخت(دژ) بوسیله کمپرسور به صورت توافقی بین کارفرما و متخصص تعیین می‌شود.

 

حفاری چاه آب

 

تاثیر نوع خاک بر قیمت حفاری چاه

عمق چاه به خاک و موقعیت محلی منطقه بستگی دارد. نوع خاک در نواحی مختلف به 3 نوع تقسیم می‌شود:

خاک رسی: این نوع خاک خاصیت جذب خیلی کمی دارد و آب را در خود نگه می‌دارد.

خاک شنی: این نوع خاک جذب آب بسیار بالایی دارد و آب در آن به راحتی نفوذ کرده و به پایین منتقل می‌شود.

خاک ماسه‌ای(ماسه بادی): جذب آب در این نوع خاک ضعیف بوده و بعد از جذب مقدار کمی آب، خاک اشباع می‌شود.

محل حفاری چاه فاضلاب و آب

اولین گام در حفاری چاه فاضلاب، مشخص کردن مکان مناسب حفاری است که باید توسط یک کارشناس با توجه به شرایط ساختمان مشخص شود. حفاری چاه فاضلاب مناسب برای ساختمان نیاز به تخصص خاصی دارد که هر فرد عادی قادر به انجام آن نمی‌باشد.

محل حفاری چاه باید جایی باشد كه رفت و آمد كمتر در آنجا انجام شود. همانند زیرپله‌ها، حیاط خلوت‌ها. در ضمن چاه باید به لوله‌های فاضلاب عمودی نزدیک باشد تا حتی‌ الامکان از لوله‌كشی فاضلاب به صورت افقی جلوگیری شود چون خطر مسدود شدن لوله‌های افقی بیشتر است.

اگر که مجبور باشیم چاه را در محل‌های پر رفت و آمد همانند راهروها یا كف آشپزخانه و یا پذیرایی حفره کنیم، باید پس از طوقه‌چینی روی آن را به وسیله یک دال بتنی بپوشانیم. اجرای این دال بتنی كه هزینه زیادی هم ندارد در صورت ریزش كردن طوقه چاه مانع سقوط افراد به درون آن می‌شود.

اگر که در محلی آب آشامیدنی ساكنین ساختمان از چاه آب تامین می‌شود چاه فاضلاب و چاه آب باید به اندازه كافی از یکدیگر دور باشند(در حدود 30 متر) چون در غیر این صورت چاه آب به وسیله باكتری‌های موجود در فاضلاب آلوده خواهد شد.

پس از تعیین محل حفاری چاه فاضلاب، باید نوع چاه مناسب برای دفع فاضلاب انتخاب شود. انتخاب نوع چاه فاضلاب بستگی به جنس خاک، نوع زمین و سطح آب زیر زمینی منطقه‌ مورد نظر دارد.

حفاری چاه جدید در چه زمانی و چگونه انجام می شود؟

اگر به هر دلیلی نیاز به حفاری چاه جدید دارید و برای شما این سوال پیش آمده که حفاری چاه جدید در چه زمانی و چگونه انجام می شود این مطلب را از دست ندهید.

در این مطلب شما را با نکات مهم در حفاری چاه جدید آشنا کرده و کلیه الزامات حفاری چاه و ایمنی چاه به صورت کامل بررسی می شود.

یک چاه جذبی چگونه حفر می شود؟

شبکه سراسری فاضلاب سال هاست راه اندازی شده و خانه های جدید و حتی بسیاری از خانه های قدیمی به این شبکه متصل شده اند و فاضلاب خود را از طریق این شبکه دفع می کنند. اما سیستم دفع فاضلاب در برخی مناطق به دلایلی همچنان چاه های فاضلاب می باشد. چاه های فاضلاب در دو نوع چاه های جذبی و سپتیک (سپتیک تانک) وجود دارند.

انتخاب نوع چاه هم به مواردی بستگی دارد مانند نوع زمین و سطح آب زیر زمینی منطقه ی مورد نظر و در بعضی مناطق نمی توان چاه جذبی حفر کرد و برعکس.

قبل از حفاری یک سری محاسبات باید صورت بگیرد از جمله سنجش خاک زمین، محاسبه عمق تقریبی چاه، نوع چاه، قطر دهانه چاه و ... .

دلایل حفاری چاه جدید

به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به حفاری چاه جدید داشته باشیم. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می کنیم:

ممکن است چاه قدیمی کارایی خود را به حدی از دست داده باشد که تخلیه چاه برای آن مفید نباشد.

در بعضی موارد چاه موجود متناسب با ظرفیت ساختمان نیست و نیاز به حفر یک چاه دیگر داریم.

ممکن است برای ساختمان تازه ساخته شده نیاز به حفاری چاه جدید داشته باشیم.

اگر چاه موجود در معرض ریزش قرار داشته باشد بعد از تخلیه چاه قدیمی باید چاه جدیدی حفر کرد.

 

حفاری چاه فاضلاب

 

زمان مناسب برای حفاری چاه جدید

بهترین زمان برای حفاری چاه جدید موقعی است که سطح آب های زیرزمینی در پایین ترین حد خود باشد. بنابراین باید در مواقعی اقدام به حفاری چاه جدید نمود که میزان بارندگی ها حداقل باشد. در کشور ما ایران بهترین زمان برای حفاری چاه جذبی جدید ماه های مرداد و شهریور است.

محل مناسب برای حفاری چاه جدید

قبل از هر کاری باید محل مناسب برای حفاری چاه جدید را مشخص نمود. چند فاکتور را می توان در نظر گرفت و بر اساس آن ها بهترین محل حفاری چاه را انتخاب کرد.

مهمترین عامل در پیدا کردن محل مناسب برای حفاری چاه جدید جنس خاک محل می باشد. جنس خاک باید دارای قدرت جذب خوبی داشته باشد. زمین های ماسه ای و شنی کشش آب خوبی دارند و حفاری چاه در مناطقی که خاک آن ها ماسه و شن باشد.

جنس خاک:

خاک مناسب یکی از مهمتری مسائلی است که باید رعایت شود بخاطر همین ما حتما پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر کاری یک متخصص حفاری چاه محل مورد نظر و جنس خاک آن را بررسی نماید تا از مشکلات بعدی و خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

توجه فرمایید که در چاه های سپتیک این موضوع اهمیت بالایی ندارد ولی در چاه های جذبی کارشناسی جنس خاک الزاما باید انجام گیرد.

خاک رسی:

این نوع خاک خاصیت جذب خیلی کمی دارد و آب را در خود نگه می دارد.

خاک شنی:

این نوع خاک جذب آب بسیار بالایی دارد و آب در آن به راحتی نفوذ کرده و به پایین منتقل می شود.

خاک ماسه ای (ماسه بادی) :

جذب آب در این نوع خاک ضعیف بوده و بعد از جذب مقدار کمی آب، خاک اشباع می شود .

محل حفاری چاه در منطقه ای باشد که رفت و آمد کمتری در آن جا وجود دارد. نزدیک لوله کشی های افقی قرار نگیرد.

اگر در محل حفاری چاه جدید چاه آب وجود داشته باشد باید فاصله چاه فاضلاب با آن حداقل 30 متر و بیشتر باشد تا آلودگی های چاه فاضلاب به چاه آب نفوذ نکند.

ابزار حفاری چاه شامل چیست؟

ابراز حفاری چاه شامل:

بیل

کلنگ مخصوص

بالابر

دمنده هواکش جهت انتقال هوا به داخل چاه

کلاه ایمنی

کابل انتقال برق روشنایی

دبل مخصوص انتقال خاک چاه

فرغون

کمربند ایمنی برای رفتن به داخل چاه

و متخصص مقنی چاه کن می باشد.

نحوه محاسبه اندازه چاه فاضلاب

جنس زمین منطقه شما و تعداد نفرات نشان دهنده اندازه چاه جذبی فاضلاب چه مقدار باشد. جنس زمین را به چند دسته تقسیم می کنند اما عموماً به دو قسمت شنی و غیر شنی تقسیم می کنند ، در زمین های شنی چاه فضلاب در مدت زمان دیرتری پر می شود خاک روند تند تری برای جذب آب دارد و در زمین های غیر شنی و دژ که جذب آب کمتری دارد وچاه ها در این زمین زود تر پر شده که به تخلیه چاه نیاز دارد. متراژ حفاری چاه در زمین های سفت و غیر شنی باید بیشتر از چاه شنی باشد.تماس با ما

تماس با ما

این شرکت واحد اجراکننده کلیه خدمات ساختمانی شهری و شهرداری شامل نصب و حفاری انواع چاه ها، لوله‌های گاز، آب، کابل‌های برقی، مخابراتی و انشعابات و لوله‌کشی فاضلاب خانگی به شهری می‌باشد. همچنین در حوزه خدمات ساختمانی از قبیل تخریب، خاکبرداری، تعمیرات، بازسازی، نقاشی، تزئینات داخلی، نماشویی و کفسابی ساختمان و خدمات زیباسازی و نوسازی شهری شامل جدول کاری و سنگفرش، سمپاشی و نگهداری از فضای سبز و باغ و پخش و فروش انواع لوله فعال است. 

اطلاعات تماس

شبکه های اجتماعی