نحوه اجرای لوله کشی پوش فیت 
شرکت آﯾﻨﺪه ﺳﺎزان ﭘﺎﯾﺎ ﻣﻬﺎم

نحوه اجرای لوله کشی پوش فیت

نحوه اجرای لوله کشی پوش فیت

نحوه اجرای لوله کشی پوش فیت

اجرای لوله کشی پوش فیت، یک روش جدید و کاربردی لوله کشی برای فاضلاب، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی است. کار با لوله پوش فیت این امکان را فراهم می کند که لوله ها بدون استفاده از ابزار لوله کشی به‌راحتی به یکدیگر متصل و یا از هم دیگر جدا شوند. بهترین لوله پوش فیت در رنگ های مختلف و جنس های مختلفی در ابزار فروشی ها به آسانی قابل دسترسی هستند و به راحتی نیز قابل استفاده می باشند.

مزایای اجرای لوله کشی پوش فیت

نحوه کار با لوله پوش فیت به این صورت است که این لوله ها به صورت یک سر سوکت و دو سر سوکت در سایزها و طول های مختلفی بسته به کاربرد آن ها موجود می‌باشند. لوله های پوش فیت در ساختار داخلی خود یک حلقه ی لاستیکی کوچک o شکل دارند که به راحتی بدون نیاز به هیچ ابزار خاصی و یا بست و چسبی در لوله های دیگر گیر انداخته می شوند.

1. یکی از مزیت های کار با لوله پوش فیت این است که به سادگی قابل حذف هستند و در صورت نیاز می‌توانید به‌راحتی این اتصالات را جدا کنید؛ در صورتی که روش اتصالات حلال، کاملا دائمی بوده و قابلیت جداسازی ندارند.

2. بهترین لوله پوش فیت را می توانید در کنار سایر لوله های دیگر استفاده نمایید. لوله پوش فیت در سایز های مختلفی وجود دارد که اتصال آنها را به انواع و اقسام لوله های دیگر امکان پذیر کرده است.

3. سرعت بالای کار با لوله پوش فیت و راحتی اتصال آنها به یکدیگر بزرگ ترین مزیت اجرای لوله کشی پوش فیت می‌باشد و در شرایط اضطراری می توانید یک لوله را با قرار دادن لوله پوش فیت روی آن لوله تعمیر کرده و یا بپوشانید.

4. طریقه لوله کشی پوش فیت، این امکان را ایجاد کرده است که برای ایجاد اتصال بین لوله ها به لحیم کاری یا استفاده از گیره های اتصال و یا چسب هیچ نیازی نباشد.

 

اجرای لوله پوش فیت

5. سهولت نصب و کار با لوله پوش فیت به گونه ای است که فقط کافیست لوله موردنظر را در اندازه مورد نیاز قطع کرده یا بهتر است از دستگاه لوله بر استفاده کنید سپس لبه های را کاملا تمیز کرده و به سادگی درون لوله پوش فیت وارد کنید.

6. لوله پوش فیت برای هر کاربردی که تصور کنید، وجود دارند به طور معمول از سایز 32 میلی متری برای فاضلاب های معمولی مانند حمام و سینک ظرفشویی و از سایز 40 میلی متری برای دستشویی استفاده می شود و برای انواع اتصالات مختلف و در اندازه های متنوع تولید می‌شوند.

7. بطور کلی اجرای لوله کشی پوش فیت دوام و طول عمر بالایی دارد و به راحتی و سهولت قابل نصب می باشد و لوله کشی با بهترین لوله پوش فیت، نیاز به ابزار خاصی ندارد و با توجه به قیمت اجرای لوله کشی پوش فیت، به میزان زیادی در هزینه ها صرفه جویی می شود.

نحوه اجرای لوله و اتصالات فاضلاب پوش فیت

اتصالات پوش فیت به دو دسته پوش فیت معمولی و پوش فیت سایلنت یا بی صدا تقسیم بندی می شوند ، تفاوت پوش فیت سایلنت با معمولی در بی صدا حرکت کردن جریان آب در داخل آن می باشد و این حاصل ساختار صاف سطح داخلی لوله و مواد اولیه به کار رفته در این لوله های می باشد .

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

لوله کشی فاضلاب لوله پوش فیت بهتر است یا پلیکا

 

نحوه برش لوله و اتصالات پوش فیت

ابتدا لوله های مورد نظر را بوسیله دستمال مناسب کاملا تمیز کرده و آن ها را در ابزار لوله بر قرار می دهیم و بوسیله کمان اره لوله بصورات کاملا صاف لوله پوش فیت را برش می دهیم و دوباره محل برش را بسیله سمباده نرم تمیز کرده و سطح آن را کاملا صاف می نماییم .

با استفاده از روغن گریس سیلیکونی سر لوله را چرب کرده و آن را وارد قسمت دوم می کنیم و با کمی چرخش آن را داخل لوله فیکس می کنیم ، در مکان هایی که نیاز به لوله کشی در سقف یا ارتفاع باشد بایستی قبل از نصب بوسیله سیم یا بست های مخصوص مکان های را که لوله قرار است از آن مسیر حرکت کند زیر سازی نماییم 

 

اجرای لوله پوش فیت

اتصالات پوش فیت فاضلابی به نحوی ساخته و طراحی شده اند که بصورت چفتی داخل همدیگر قفل می شوند و برای اتصال آن های به یکدیگر نیازی به استفاده از چسب یا ماده دیگر نمی باشد ، لوله های پوش فیت فاضلابی بصورت یک سر کوبل ساخته می شوند یعنی یک سر آن بصورت زائده یا نری می باشد و سر دیگر مادگی می باشد و این دو قسمت به سادگی داخل یکدیگر چفت می شوند ، از این رو اتصال لوله پوش فیت فاضلابی به سادگی تمام و با زمان بسیار کوتاه انجام می شود .

در داخل لوله های پوش فیت یک لاستیک نرم سیاه رنگ به نام اورینگ وجود دارد که عمل آب بندی را انجام می دهد و بخاطر وجود همین اورینگ نیازی به استفاده از چسب یا نوار تفلون یا ماده دیگر برای آب بندی پوش فیت ها نمی باشد .

آب بندی پوش فیت

بعد از اجرای سیستم لوله کشی فاضلابی پوش فیت نیاز است تمامی اتصالات بصورت کامل از نظر شکستگی ، مقاومت و نشتی تست شوند ، به این منظور بعد از نصب جریان آب را در لوله ها به مدت 6 ساعت بر قرار می نماییم و در مدت جریان داشتن آب ناظر یا پیمانگار بایستی بصورت تمام وقت وضعیت نشتی و آب بندی لوله ها را زیر نظر داشته باشد و در صورت مشاهده نشتی یا شکستگی اتصال مشکل دار را تعویض کرده و مراحل تست را دوباره انجام دهد تا از صحت سیستم لوله کشی پوش فیت اطمینان کامل حاصل شود .

لوله کشی فاضلاب پوش فیت سرویس های بهداشتی

در بخش لوله کشی فاضلاب سرویس های بهداشتی که یکی از پر کاربرد ترین استفاده های سیستم پوش فیت می باشد از لوله های پوش فیت سایلنت استفاده می شود تا کمترین صدای ایجاد شده در اثر جریان و حرکت آب در لوله ها ایجاد شود ، لوله کشی فاضلاب سرویس های بهداشتی اغلب بصورت روکار انجام می شود و از لوله های پوش فیت فاضلابی سفید استفاده می شود .

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

قیمت حفاری چاه در بازار چقدر است؟

 

لوله کشی فاضلاب پوش فیت ساختمان

لوله کشی فاضلاب پوش فیت ساختمان که اغلب بصورت توکار اجرا می شود و در آن از لوله های پی وی سی خاکستری استفاده می شود ، این بخش که از اصلی ترین بخش های لوله کشی فاضلاب ساختمان محسوب می شود نیاز به ضرافت و دقت بالایی دارد ، به دلیل زیر کار بودن لوله ها مرحله تست پوش فیت ها بایستی با دقت بالا و کامل انجام شود تا بعدا نشتی و درزی در لوله های دیده نشود .

سیستم لوله کشی فاضلاب پوش فیت ساختمانی نیازمند زیر سازی کامل دارد و بایستی زیر لوله ها کاملا هموار و بوسیله خاک نرم الک شده پوشیده شود تا بر اثر ضربه یا فشار از بالا کمترین فشار بر روی لوله ها ایجاد شود ، بعد از نصب و آب بندی پوش فیت ها نیز بایستی با خاک نرم الک شده سطح لوله ها پوشیده شود ، سپس خاک کوبیده و محکم کاری شود ، فاصله لوله ها از سط زمین نبایستی کمتر از 30 سانتیمتر باشد .تماس با ما

تماس با ما

این شرکت واحد اجراکننده کلیه خدمات ساختمانی شهری و شهرداری شامل نصب و حفاری انواع چاه ها، لوله‌های گاز، آب، کابل‌های برقی، مخابراتی و انشعابات و لوله‌کشی فاضلاب خانگی به شهری می‌باشد. همچنین در حوزه خدمات ساختمانی از قبیل تخریب، خاکبرداری، تعمیرات، بازسازی، نقاشی، تزئینات داخلی، نماشویی و کفسابی ساختمان و خدمات زیباسازی و نوسازی شهری شامل جدول کاری و سنگفرش، سمپاشی و نگهداری از فضای سبز و باغ و پخش و فروش انواع لوله فعال است. بازدید کارشناس رایگان می‌باشد

اطلاعات تماس

شبکه های اجتماعی